Diş Beyazlatma

Günümüzde ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda yaygın olarak ortaya çıkan şikayetler arasında diş sararması vardır. Farklı iç ve dış sebeplere bağlı olarak dişlerin yüzeyinde biriken birtakım maddeler zamanla renklenmeye, yani dişin orijinal beyazlığını kaybetmesine yol açmaktadır. Bu şekilde dişler beyazlıklarıyla birlikte parlaklığını da yitirerek mat bir görünüme bürünmektedir.

Diş beyazlatma, yani bleaching tedavileri ile dişlerin kaybettiği beyazlığını geri kazanması sağlanabilir. Teknolojik gelişmelerle birlikte ilerleyen modern diş hekimliği uygulamaları sayesinde bugün birbirinden farklı ve birbirinden etkili diş beyazlatma tedavileri mevcuttur. Alternatif bleaching uygulamaları günümüzde estetik diş hekimliğinin en önemli aşamalarından bir tanesini oluşturmaktadır.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Güncel diş hekimliği uygulamaları arasında pek çok farklı bleaching tedavisi yer alır. Söz konusu tedaviler arasında hangisinin kullanılacağı ise eldeki vakanın durumuna göre, uzman diş hekimi tarafından, hastanın talep ve beklentileri de göz önünde bulundurularak belirlenir.

Devamı…

Lazerle diş beyazlatma, bugün yaygın olarak kullanılan bleaching yöntemleri arasındadır. Lazer ışınları kullanılarak problemli diş ya da dişlerin beyazlığını geri kazanması sağlanır. Diş yüzeyindeki rengini kaybetmiş ya da lekeli bölgelere özel ışınlar verilir. Söz konusu ışının hangi miktarda ve ne kadar süre boyunca verileceğine karar verecek olan kişi uzman diş hekimidir. Işın verme işlemi tamamlandıktan sonra dişler temizlenir ve bu şekilde daha beyaz dişler elde edilir.

Diş beyazlatma uygulamaları temel olarak ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki ana kategoride toplanır. Ofis tipi beyazlatma işlemi klinikte, uzman diş hekimi yönetiminde uygulanır. İşlem, beyazlatma için özel ve yoğun bir madde kullanılarak gerçekleştirilir.

Ev tipi beyazlatma işleminde ise kullanılan beyazlatıcı maddenin yoğunluğu genellikle daha düşük olur. Tedaviye karar verecek ve bu konuda hastayı yönlendirecek olan kişi yine uzman diş hekimidir. Ancak bu kez uygulama evde, hastanın kendisi tarafından gerçekleştirilir. Bunun için hastaya özel olarak hazırlanan bir plak, içine sürülen beyazlatıcı maddeyle birlikte her gün belirli bir süre boyunca dişlere takılır. Uzman diş hekimi, tedavinin gidişatına göre hastanın bu işleme ne kadar daha devam edeceğini planlar.

PAKETLERİMİZ

BEST PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

By Wyndham La Quinta Otel deluxe accommodation room

Popüler
gold-galery-6

GOLD PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

Doubletree By Hilton Hotel accommodation room

LUXURY PREMIUM PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde S 350 Mercedes Maybach ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

 Şöförlü S 350 Mercedes Maybach ile tüm transfer hizmetleri yapılacaktır

 Helikopter ile İstanbul Semalarında harika bir tur

 Doubletree By Hilton Hotel one bedroom suite