Diş Estetiği

Estetik diş hekimliği, son yıllarda tüm dünyada adını sıklıkla duymaya başladığımız bir diş hekimliği alanıdır. Teknolojik gelişmelerden ve modern diş hekimliği uygulamalarından faydalanan estetik diş hekimliği, kişinin sağlıklı olmasının yanında estetik açıdan ideal ve etkileyici diş ve çene yapısına sahip olmasını hedefler. Kişi için en doğal ve ideal olan gülüş uzmanı hekimlerce tasarlanıp planlandıktan sonra diş hekimliğinin farklı dallarından yararlanarak hayata geçirilir.

Kişinin ağız, çene ve yüz yapısını kapsayan fiziksel özellikleri ile sosyal ve psikolojik niteliklerine göre, kişiye özel olarak tasarlanan dişlere ulaşmak için diş hekimliğinin farklı uygulamalarından yararlanılır.

Devamı…

Estetik diş hekimliği özetle; kişinin gülüşünü ideal ve estetik hale getirmek amacıyla diş beyazlatma, lamine diş, zirkonyum diş, implant, cerrahi işlemler, pembe estetik (dişeti estetiği), ortodonti ve protez diş tedavilerini bir araya getiren ve neticede estetik gülüş tasarımını mümkün kılan bir diş hekimliği zanaatı olarak tanımlanabilir.

Diş Estetiği Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Estetik diş hekimliği tedavisi için her şeyden önce alanında uzman ve tecrübeli bir diş hekimine başvurmalısınız. Donanımlı ve profesyonel bir diş kliniği bu konuda size güvenilir desteği sağlayabilir.

Estetik diş hekimliği tedavisine başlamadan önce ağız ve diş hijyeninin eksiksiz ve kusursuz olması gerekir. Aksi halde estetik diş hekimliğinin tüm uygulamaları hijyen eksikliğine bağlı sebeplerle kısa ömürlü ve problemli sonuçlar ortaya koyabilir.

Devamı…

Fotoğraflama ve bilgisayar programları aracılığıyla diş estetiği analizi yapılır. dişlerinizin ve dişetlerinizin tüm özellikleri bu tekniklerle detaylı bir şekilde incelenir. (Dişetlerinin estetik görünümü de dişlerin estetik görünümü kadar önemlidir. Bu ikisi birbirini tamamlar.

Dolayısıyla dişeti estetiği de estetik diş hekimliği uygulamalarının önemli bir ayağını oluşturur). Yapılan analizler sonucunda kişiye özel bir tedavi programı hazırlanır. 3 boyutlu modellemeyle ise yapılacak olan işlemler daha net bir şekilde görülebilir.

Lamine diş, seramik restorasyon, ortodontik tedavidişeti estetiği uygulamalarıdiş beyazlatma, bonding, konturlama, gibi çok sayıda farklı uygulama kişiye özel olarak hazırlanan estetik diş hekimliği tedavi planına dahil olabilmektedir.

Estetik diş hekimliği tedavisi, kişinin yüz yapısı ve gülüşünün yanında karakteri ve psikolojisi  de hesaba katılarak planlanmalıdır. Tam anlamıyla başarılı bir estetik diş hekimliği uygulaması gerçekleştirmek için karakter ve beklentiler de doğru biçimde analiz edilmelidir. Ortaya çıkan tasarıma, kişinin kendini ait hissetmesi için bu önemli bir noktadır.

PAKETLERİMİZ

BEST PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

By Wyndham La Quinta Otel deluxe accommodation room

Popüler
gold-galery-6

GOLD PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

Doubletree By Hilton Hotel accommodation room

LUXURY PREMIUM PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde S 350 Mercedes Maybach ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

 Şöförlü S 350 Mercedes Maybach ile tüm transfer hizmetleri yapılacaktır

 Helikopter ile İstanbul Semalarında harika bir tur

 Doubletree By Hilton Hotel one bedroom suite