Fue Saç Ekimi

Mikro Fue Saç ekimi kişinin saç kaybı olan bölgesinin, yine kendi saçları kullanılarak saçlı hale getirilme işlemidir. Mikro FUE, aslında greftlerin/foliküler birimlerinin (Follicular Unit=FU) donör alanından tek tek, mikromotor kullanılarak alınma işlemidir. Alınan greftlerin transferi için birçok değişik teknik mevcuttur (DHI Saç Ekimi veya Mikro kesi – insizyon ile yapılan saç nakli gibi). Zamanla bu terim insizyon yapılarak transfer edilen tekniklerin genel adı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Devamı…

Saç ekimi son yıllarda en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir. David Beckham, Kevin Costner, Jürgen Klopp gibi isimlerinin saç ekimi sonuçları çok başarılı olmuş, sosyal medyanın bu ünlü isimlerinin sonuçlarını yayması ile daha çok bilinir hale gelmiştir.Mikro FUE saç ekimi şu anda bu alandaki en son ve en fazla uygulanan tekniktir; aynı seans içinde binlerce saç greftinin transferine imkan sağlamaktadır. Alım işlemi, alınacak sayıya ve hastaya göre 2,5-3,5 saat sürer. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, Mikro FUE yöntemi ile mega seans olarak adlandırılan, 4.500-5.000 greft veya üstü sayılarının alımına olanak verip geniş alanda saç kaybı olan kişilere saç ekimi operasyonunun yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Mikro Fue Saç Ekimi, saç dökülmesi yaşayan kişilerin doğal görünümüne kavuşmasını sağlayan, bir saç ekimi yöntemidir. Mikro FUE tekniği saç köklerinin (greft) yoğun olduğu ense bölgesinden veya vücudun diğer bir bölümünden alınıp saç kaybı olan bölgeye transfer edilmesi yoluyla uygulanır.

Mikro Fue Saç Ekimi sırasında ağrı çekilir mi?

Mikro Fue saç ekimi operasyonu lokal anestezi uygulaması sonrasında yapılır. Hastalar lokal anestezi sırasında kendi acı eşiklerine göre bir miktar ağrı çekseler de, sonrasında saç ekimi işlemi ağrısızdır. Lokal anestezi işleminden çekinen ve kaygı duyan hastalara doktorların uygun görmesi durumunda sedasyon da uygulanabilir. İşlem yaklaşık olarak 6 ila 8 saat aralığında sürer.

Mikro Fue Saç Ekimi kaç gün sürer?

Mikro FUE yöntemi ile yapılan saç ekim cerrahisi günü birlik işlemdir. Operasyon lokal anestezi ile yapıldığı için, hastanede yatış gerektirmez. Hastalar işlem bittikten sonra kontrolleri yapılarak aynı gün taburcu edilir. Bazen gerekli görüldüğünde ve hasta uygun ise iki ardışık gün olmak üzere işlem gerçekleştirilebilir.

Saç Köklerinin Çıkış Yönünün Doğru Belirlenmesi

Saç Ekimi operasyonlarında genel olarak 2 farklı teknik kullanılır. Bunlardan biri FUT tekniği, diğeri ise FUE tekniği ile yapılan Saç Ekimi yöntemleridir. Geleneksek teknik olarak kabul edilen FUT tekniği günümüzde çok fazla tercih edilmez. Bunun yerine FUT tekniğine kıyasla çok sayıda avantajı bulunan FUE tekniği çok daha fazla tercih edilir.

Devamı…

FUE Saç Ekimi işleminde genel olarak kafa derisindeki kelleşmenin olduğu bölgeye dökülmeye karşı duyarlı ense bölgesindeki saç köklerinin transfer edilmesiyle gerçekleştirilir. Ense bölgesinden ekilmek üzere alınan saç köklerinin uzunluk ve yönlerine göre doğru bir şekilde ayrıştırılması gerekir. Tüm bu işlem sırasından alınan saç köklerinin herhangi bir şekilde zarar görmemesi çok önemlidir.Ekilmek üzere alınan saç greftlerinin ayrıştırılmasının tamamlanmasının ardından, kelleşmenin başladığı yani Saç Ekiminin yapılacağı bölgedeki saç kökleri için kanallar açılmaya başlanır. Ayrıştırılan saç kökleri bu açılan kanalların içerisine tek tek yerleştirilir. Saç Ekimi işleminin en önemli aşaması bu kısımdadır. Alanında uzman bir cerrah ekildiği belli olmayacak şekilde doğal görünen başarılı sonuçlar elde edebilir. Tabi bunun için saçın ön çizgisinin, alın çevresindeki yoğunluğunun ve saç kökünün çıkış yönünün doğru bir şekilde yapılmış olması gerekir.

 

Ekilecek Saç Köklerinin Ense Bölgesinden Alınmasının Nedeni

Ense bölgesindeki saçlar testosterona karşı duyarsız olduğu için dökülmez. Dökülmeye karşı duyarsız olduğu için ense bölgesindeki saç kökleri tercih ediliyor. Farklı bir hastalıktan dolayı ense bölgesindeki saçlar da dökülmüş ya da yetersiz ise bu durumda göğüs gibi vücudun farklı bölgelerinden de saç kökü alınabiliyor.

Mikro Fue Saç Ekiminin Avantajları

> Genetik faktörlere bağlı olarak kalıcı saç kaybı yaşayan kişilerin doğal ve sağlıklı saçlara sahip olması için kullanılan en etkili yöntemdir.

> Doğru klinikte, uzman ekipler tarafından yapıldığında başarılı sonuçlar alınma oranı yüksektir.

> Lokal anestezi işleminden sonra, saç ekimi işlemi ağrısızdır.

> İyileşme süreci hızlıdır.

> Kişinin ekim yapılan alanda doğal görünümlü saçlara sahip olmasında etkilidir.

> Hastalar saçlar uzadıktan sonra alım yapılan donör alandaki saçlarını kısa olarak da kullanabilir.

Mikro Fue Saç Ekimi yöntemi ile yapılan saç ekimi sonrası ağrı çok azdır. Kliniğimizden verilen ağrı kesicilerin kullanılması ile süreç çok konforlu atlatılmaktadır.

 

FUE Saç Ekimi İşlemi Sonrası

FUE Saç Ekimi ameliyatının ardından ekilen saç köklerinden çıkan saçlar ortalama bir ay içerisinde dökülür. Bu Saç Ekimi işleminde olması gereken ve beklenen bir süreçtir. Bu dökülme işleminin ardından ekilen saç köklerinde 5 ay içerisinde kalıcı olmak üzere yeni saçlar çıkar.

Kullanılan tekniğin özelliğine göre ekilen saç köklerinin yaklaşık %90’lık bir verimle saç çıkması sağlanır. İlk yıkama işlemi Saç Ekimi merkezinde gerçekleştirilir, ardından hastalara saçlarını nasıl yıkamaları gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi verilir.

PAKETLERİMİZ

BEST PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

By Wyndham La Quinta Otel deluxe accommodation room

Popüler
gold-galery-6

GOLD PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

Doubletree By Hilton Hotel accommodation room

LUXURY PREMIUM PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde S 350 Mercedes Maybach ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

 Şöförlü S 350 Mercedes Maybach ile tüm transfer hizmetleri yapılacaktır

 Helikopter ile İstanbul Semalarında harika bir tur

 Doubletree By Hilton Hotel one bedroom suite