Ortodonti Tedavisi

Ortodonti en basit tanımıyla; diş hekimliğinin “dişleri düzeltme” tedavilerini kapsayan bir uzmanlık dalıdır. Uzman bir ortodontist, dişlerin, karşılıklı çene kemiği üzerinde düzgün bir şekilde sıralanması için alternatif tedavi ve uygulamalardan yararlanır.

Devamı…

Ortodonti tedavisi aracılığıyla, diş çarpıklığı, diş eksikliği, çenede kapanış bozukluğu ve diğer yapısal problemler ile çene travması gibi durumlardan mustarip kişiler hem fonksiyonel hem de estetik olarak sağlıklı bir ağız ve dişlere sahip olabilmektedir.Dişlerin ağız içinde doğru bir şekilde dizilimini engelleyen her türlü problemin teşhis ve tedavisi ortodontinin ve ortodontistlerin alanına girmektedir. Ortodonti tedavisi sayesinde kişi, çiğneme ve konuşma problemlerine, çenedeki yapısal bozukluklara, dişlerin kusurlu dizilimine bağlı olarak ortaya çıkan çürüme, diş kaybı, diş aşınması ve dişeti hastalıklarına çözüm bulabilmektedir.

Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Ortodonti alanında uzmanlaşmış hekimlere ortodontist adı verilir. Ortodontist tarafından yapılan detaylı muayene neticesinde mevcut problem tespit edilerek net bir biçimde ortaya konur.

Bir sonraki adımda uzman hekim problemi gidermek ve kişiyi daha sağlıklı ve güzel görünüme sahip dişlere kavuşturmak için alternatif tedavi yöntemlerini değerlendirir.

Mevcut problemin türü ve boyutu ile hasta beklentilerini hesaba katarak en uygun tedaviyi belirler.

Devamı…

Dişlerinin ağız içindeki dizilimi kusurlu olan kişiler için uygulanabilecek alternatif ortodonti tedavileri mevcuttur.

Ortodonti tedavilerinde kullanılan temel aygıt ortodontik apareylerdir. Sabit ve hareketli apareyler olarak birbirinden ayrılan söz konusu aygıtlar sayesinde dişlerde varolan dizilim bozuklukları tedavi edilebilmektedir.

Sabit apareyler dişlerin iç ya da dış yüzeyine yapıştırılır ve bu yolla kemik üzerinde yanlış konumda bulunan dişlerin istenilen yöne doğru hareket etmesi sağlanır. Sabit apareyler genellikle diş teli olarak bilinir.

Kişi doğru dizilime sahip dişlere kavuşana kadar diş telleri dişlerin üzerinde  yapışık halde kalır. Ancak tabi dişlerin hareketine göre belirli aralıklarla gidilen hekim kontrollerinde, uzman hekimin gerekli görmesi halinde, teller üzerinde ayarlamalar yapılır.

PAKETLERİMİZ

BEST PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

By Wyndham La Quinta Otel deluxe accommodation room

Popüler
gold-galery-6

GOLD PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

Doubletree By Hilton Hotel accommodation room

LUXURY PREMIUM PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde S 350 Mercedes Maybach ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

 Şöförlü S 350 Mercedes Maybach ile tüm transfer hizmetleri yapılacaktır

 Helikopter ile İstanbul Semalarında harika bir tur

 Doubletree By Hilton Hotel one bedroom suite