Saç Ekimi

Saç Ekim Yöntemleri:

FUE SAÇ EKİMİ
CHOI (DHI) SAÇ EKİMİ
SAFİR SAÇ EKİMİ
AĞRISIZ SAÇ EKİMİ
TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ
DONÖR BÖLGE
KADINLARDA SAÇ EKİMİ
KIVIRCIK SAÇLARDA / SİYAHİLERDE SAÇ EKİMİ

Devamı…

Etika Travel Health Türkiye’de Saç Ekimin Avantajları :
• Saç ekiminde Türkiye’de öncü Etika Travel Health Türkiye’dir.
• Etika Travel Health Türkiye’de saç ekimi fiyatları Avrupa’nın üçte biri fiyatına gerçekleştirilir.
• Etika Travel Health Türkiye’de saç ekimi yüksek kalite standartlarında yapılır.
• En doğal saç ekimi sonuçları için Etika Travel Health Türkiye’de yapılan saç ekimi operasyonları ile elde edilir.
• Etika Travel Health Türkiye’de saç ekiminde hasta memnuniyeti en yüksek olan kurumdur.
• Etika Travel Health Türkiye’de saç ekiminde son teknikler kullanılır.
• Ameliyat sonrası 1 yıl boyunca hasta desteği ile Etika Travel Health Türkiye’de saç ekimi sonrası süreç çok yakından takip edilir. Saç ekimi, Geçmişten günümüze saç, hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir faktör olmuştur. Saçların seyrek veya gür oluşuna göre kişinin özgüven seviyesi de azalmakta veya artmaktadır. Ayrıca sağlıklı bir saç, günümüzde, karşı cinse karşı çekici ve güçlü görünmenin de bir yolu haline gelmiştir. Bu yüzden saç kaybı, özellikle son yıllarda, özgüven kaybına ve psikolojik bir takım sıkıntılara da sebebiyet vermektedir.Saç Ekimi Nasıl Yapılır?En basit anlamda saç ekim; ense bölgesinde yer alan donör bölgesinden toplanan saçların seyrelmiş veya saçsız kalmış bölgelere transfer edilmesidir. Saç ekim doktorları ve teknisyenleri tarafından operasyon odasında gerçekleştirilen, ortalama 6 ila 8 saat arasında süren bir operasyondur. Günümüz teknolojisiyle birleşen saç ekimi, saçı dökülen kişilere artık kolay ve pratik çözümler sunabiliyor. Saçları dökülen kişiler saç ekimiyle hayallerindeki gür ve hacimli saçlara kısa sürede kavuşuyor.

Saç Ekim Temel Aşamaları

Peki şimdi sizi neler bekliyor?

3 aşamadan oluşan bu süreci “ Saç Ekim Temel Aşamaları” başlığı altında topladık.

Ön hazırlık Aşaması: Klinik kapısından girmeniz ile lokal anestezi işlemine başlama aşamasına gelene kadar olan süreçleri ön hazırlık aşaması olarak adlandırabiliriz. Sırası ile aşağıdaki adımlar uygulanmaktadır.

Devamı…

 • Kan Testi:Sürecin ile adımı olan kan testi hastanın operasyon olmasına engel bir hastalığı olup olmadığını tespit etmek için gerçekleştirilen adımdır. Kan alımı işlemi maksimum 1 dakika sürecek olup, kan testi sonucunuz da; siz de doktorlarımızın sizler için hazırlamış olduğu süreç bilgilendirme sunumunu dinlerken çoktan çıkmış olacaktır. Sunumun ardından kan testi sonucunuzu öğrenerek, sürece etkileyecek bir engel olmaması halinde işleminize kaldığınız yerden devam edeceksiniz.
 • Saç Ekim Planlanlaması:Sizden sorumlu olacak doktorunuz ile gerçekleştireceğiniz bu görüşmede; öncelikle tarafınızın beklentileri dinlenecektir. Daha sonra talebinize istinaden bu beklentinin teknik bilgi doğrultusunda gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine veya ne kadarının gerçekleştirilebileceğine dair uygulanabilecek diğer alternatifler size doktorunuz tarafından hem sözlü anlatılacak, hem de çizimlerle siz değerli hastalarımıza sunulacaktır. Hasta ve doktorun buluşacağı ortak payda saç ekimi tasarımınızın son hali olacaktır. Tasarımınız gerçekleştikten sonra kararlaştırılan alım sayısına istinaden, bu saçların bölgelere dağılım şekli belirlenecektir. Ardından saç traşınız gerçekleştirilerek tarafınız lokal anestezi işlemine hazır hale getirilmektedir. Bu esnada kıyafetleriniz odanızda bulunan, tamamen size özel tahsis edilen dolaplara yerleştirilirken, tarafınıza hasta önlüğü giydirilir.
  1. Lokal Anestezi İşlemi :Türkiye operasyonları lokal anestezi işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Hasta operasyon süresi boyunca uyanıktır. Bölgesel hissizlik yaratan lokal anestezi işlemine başlarken sadece ilk birkaç enjeksiyonda ufak bir yanma hissiyatı yaşanma ihtimali varken, geri kalan işlem esnasında hasta hiçbir acı hissetmemektedir. Lokal anestezinin etki etme süresi her hastada farklılık göstermekle birlikte, yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.
  2. Saç Ektirme Operasyonu :Saç Ekim operasyonu 3 ana fazdan oluşmaktadır.
  • Alım İşlemi :Geçmiş dönemlerde Manuel Punch FUE Yöntemi ile manuel şekilde toplanan greftler teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yerini Mikromotor FUE Yöntemi ile alıma bırakmıştır. Çok daha gelişmiş ve yeni bir yöntem olan Mikro Motor FUE yöntemi ile alım, ilk faz olan alım işleminin çok daha fazla greftin tek bir seansta ve hızlıca alınmasını sağlamaktadır. Alımı gerçekleştirilen greftler, pen-set adı verilen medikal bir alet sayesinde toplanarak ekime hazır hale getirilmek üzere köklerde bulunan saç miktarına göre gruplara ayrılarak dizilir ve dokuların dışarıda beklediği süre boyunca canlı kalabilmesi için koruyucu sıvı içerisinde bekletilir.
  • Kanal İşlemi :Saç ekimde önemli faz kanal açma işlemidir. Saç ektirmenizin doğallığını etkileyecek çok önemli bir faktördür. Alım aşamasında toplanan greft sayısı, açılacak kanal sayısını da belirlemektedir. Kanal açma işlemine geçmeden önce hastanın ağrı hissetmemesi adına alıcı bölgeye de lokal anestezi işlemi uygulanmaktadır. Açılacak kanalların açısı ve derinliği sonucunuzun doğallığını doğrudan etkilecek bir faktör olduğundan konusunda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. 1 yıl sonra alacağınız sonucun doğallığı doğrudan bu faz ile alakalıdır.
  • Ekim İşlemi :İlk ve ikinci fazın tamamlanmasından sonra üçüncü ve son faz olan ekim işlemine başlanacaktır. Ekim işlemi hastada bulunan kök sayısına bağlı olarak artabileceği gibi, hastanın genel durumu, kanamasının azlığı veya fazlalığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Saç kökleri kanallara özenle yerleştirildikten sonra operasyon işlemi tamamlanmaktadır.

Saç ekim işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşti. Şimdi sıra saç ektirme sonrası dikkat etmeniz gerekenlere geldi. Saç ekim işleminden sonra ekilen saçların bölgeye uyum sağlaması ve tam olarak uzaması için tam olarak 12-18 aya ihtiyacınız olacak.

Özellikle ilk 3 ay, sonuç ile alakalı pek fazla bir şey göremeyeceğiniz, aksine ekilen saçların da döküleceği bir sabır süreci şeklinde geçecektir. Bu esnada tabiki hastalara da bir takım sorumluluklar düşmektedir.

Başarılı bir ekim sürecinin yüzde ellisi ekim süreci iken diğer yarısı ise başarılı bir operasyon sonrası süreçtir. Olabildiğince az sigara içmek, doğal ve faydalı ürünler tüketmek, kimyasal içerikli şampuanlar kullanmamak, saç kaybı tedavisini destekleyici vitaminler ve besleyici bakım ürünleri kullanmak saçlarınızın güçlenmesine ve kaliteli olarak uzamasına olanak sağlayacaktır.

Unutmayalım ki saç ekim sonuçlarında yaşanan memnuniyetsizliklerin büyük bir bölümü başarılı bir ekim sonrası iyi bakılmayan saç köklerinin büyümemesinden kaynaklanmaktadır. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, operasyon sonrası bakım en iyi sonuçları almanız için çok önemlidir.

Saç ekim kaç yıl dayanır?

Saç ekimi operasyonu 6-8 saat arasında sürmektedir ve bu süreçte hasta hiç acı hissetmeden konforlu bir şekilde operasyonun bitmesini beklemektedir. Saç ekim operasyonunun ardından hastalar 10 günde tam olarak iyileşir. Saç ekimi uygulaması ile kişiye kendi saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı olarak kazandırılmaktadır.

PAKETLERİMİZ

BEST PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

By Wyndham La Quinta Otel deluxe accommodation room

Popüler
gold-galery-6

GOLD PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

Doubletree By Hilton Hotel accommodation room

LUXURY PREMIUM PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde S 350 Mercedes Maybach ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

 Şöförlü S 350 Mercedes Maybach ile tüm transfer hizmetleri yapılacaktır

 Helikopter ile İstanbul Semalarında harika bir tur

 Doubletree By Hilton Hotel one bedroom suite