Zirkonyum Lamine Tedavisi

İlerleyen teknoloji ile birlikte diş hekimliği de her geçen gün gelişmektedir. Özellikle estetik diş hekimliğinin en önemli uygulamaları arasında yer alan diş kaplama yöntemleri de daha iyi sonuçlar elde edilmesi amacıyla sürekli olarak yenilenip gelişmektedir.

Devamı…

Zirkonyum lamine, söz konusu diş kaplama uygulamalarından bir tanesidir ve son dönemde diş hekimleri ve hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Metal desteksiz bir diş kaplama uygulaması olan zirkonyum lamine ile renk, yapı ve fonksiyonellik açısından başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Özellikle yıpranmış dişleri yenilemek, doğal ve estetik bir görünüm elde etmek söz konusu olduğunda doğru bir tercihtir.Altyapısı beyaz zirkonyum materyalinden meydana gelen zirkonyum lamine tedavisi hem ön hem de arka dişlerde kullanılabilir. Tedavide kullanılan ve ışık geçirgenliği yüksek olan zirkonyum maddesi sayesinde orijinal diş görünümü büyük oranda yakalanır. Bu nedenle avantajlı bir uygulamadır.

Zirkonyum Lamine Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Dişlerinde çapraşıklık olan, dişlerin konumunda düzensizlik olan, aralıklı diş yapısına sahip kişilerde uzman diş hekiminin de uygun görmesi halinde, zirkonyum lamine tedavisi uygulanabilir. Aynı şekilde renk kaybına uğramış, lekeli ya da sararmış dişlerin tazelenmesi ve yeni bir görünüme kavuşması için de zirkonyum lamine uygulamasına başvurulabilir.
Devamı…

Görünümünden memnun olunmayan porselen kaplamaların yerine ya da implant üzerine yapılacak kaplamalar için de yine zirkonyum kaplama seçeneği değerlendirilebilir.Son olarak zirkonyum lamine tedavisinin kullanım amaçlarından biri de çürüme eğilimi yüksek olan dişlerin korunması olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman hekimler zirkonyum lamine tedavisini bu amaçla da önerip uygulayabilmektedir.

Zirkonyum lamine tedavisi için ilk aşamada diş çevresinde ihtiyaç duyulan miktarda aşındırma yapılır. Ölçü alımı ikinci aşamayı oluşturur. Birtakım hassas ölçü malzemeleri kullanılarak ilgili bölgeden ölçü alınır. Alınan ölçüye göre zirkonyum lamine üretimine geçilir. Laboratuvar ortamında üretimi tamamlanan kaplamalar diş üzerine uygun hale getirilip  yapıştırılır. Bu şekilde işlem tamamlanmış olur.

PAKETLERİMİZ

BEST PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

By Wyndham La Quinta Otel deluxe accommodation room

Popüler
gold-galery-6

GOLD PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde Mercedes Vip Vito ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

Şöförlü Mercedes Vip Vito ile tüm transfer hizmeti yapılacaktır.

Doubletree By Hilton Hotel accommodation room

LUXURY PREMIUM PAKET

Özel hastanemizde tedavi ve bakımları

Şöför ve tercüman eşliğinde S 350 Mercedes Maybach ile harika bir İstanbul turu yapılacak.

 Şöförlü S 350 Mercedes Maybach ile tüm transfer hizmetleri yapılacaktır

 Helikopter ile İstanbul Semalarında harika bir tur

 Doubletree By Hilton Hotel one bedroom suite